Prodej lisovaných bukových briket

 

ekologické palivo • vysoká výhřevnost • nízké emise • minimální odpad

 

Paleta: 100 balíčků x 10 kg = 1000 kg

10kg při kusovém odběru 58,-Kč vč.DPH/balík
10kg při paletovém odběru 56,-Kč vč.DPH/balík
Doprava Ford Transit sklopka(do 1.000 kg) 12,-Kč/km
Doprava Iveco sklopka nad 1.000kg 20,-Kč/km

 

Brikety  jsou vyrobené z čistých, vysušených pilin z bukového dříví, které zdvojnásobuje dobu hoření. Proto se jim také někdy říká brikety noční.Díky naší technologii lisu, která je vybavena tlakem 500 atmosfér mají naše brikety vysokou výhřevnost - až 11kW/2.15kg a nízký obsah vody - pouze 4%. Také obsahují malé množství popelu - 0.62%, u kterého je možné další použití, například pro rostliny jako hnojivo.Naše brikety jsou ekologicky šetrné pro životní prostředí. Díky kvalitnímu slisovaní se mohou skladovat i venku. Nevsakují atmosférickou vlhkost a zabírají velmi málo místa při skladování. Také samozřejmě neobsahují škůdce a ani nezanášejí komín. S našimi brikety máte velmi nízké náklady na vytápění.Vhodné do krbu a kamen, kotlů na uhlí a dříví. A zvlášť pro krby a kachlová kamna, které jsou citlivá na poškození od mokrého,nedosušeného dřeva a potřebují kvalitní palivo. Dávající pomalý rovnoměrný žár s dlouhou dobou žhnutí - Nejdelší doba žhnutí, kterou naši zákazníci zaznamenaly byla 6-8 hodin.

Výrobek je certifikován a vyhovuje všem evropským normám:NV ČR č. 357/2002, DIN 51731, DIN PLUS, Önorm M 7135

Popis produktu Bukové briktey:

Surovina: Čisté suché jemné hoblovačky a dřevěný prach pouze z bukového dřeva.
Popis: Jsou to nejkvalitnější ekobrikety, charakteristické  barvou bukového dřeva a velkým slisováním, které v kombinaci s jemnou frakcí dávají nejdelší dobu hoření a žhnutí dřevěných ekobriket.
Určení: Speciálně pro veškeré krby a kachlová kamna, citlivá na poškození vyzdívky od mokrého nedosušeného dřeva,  která potřebují velmi kvalitní palivo, dávající pomalý a rovnoměrný žár s dlouhou dobou žhnutí.
Použití: Dle potřeby nalámat na menší kusy, topeniště zaplňovat cca do 1/2 (při hoření zvětšují objem), skladovat   v suchu

 

Kolik briket spotřebuji?

Zákazníci, kteří spotřebovali za topnou sezónu 25m3 dřeva, nyní spotřebují 4,5tuny bukových briket. Na výrobu 1t briket je potřeba 8 prm (prostorový metr) pilin. Tato pilina je průměrně o 50 procentech vlhkosti. Před slisováním brikety nutno surovinu vysušit na 4 % Na rodinný domek je potřeba 4 až 6t těchto briket, s tím že těch 6 tun je opravdu už horní hranice. Velmi zde záleží na velikosti domku, zateplení, požadované teplotě v místnostech a v neposlední řadě na kvalitě koupených briket. Ale jestliže budeme uvažovat, že pro rodinný dům budeme potřebovat na zimu cca 40 prm dřeva krát 1000,-Kč a nebo 5t pilinových briket krát 5500,-Kč. Pak je volba asi jasná.

Jak dlouho hoří briketa?

Máme odzkoušeno, že 1 briketa v krbovkách 5KW po roztopení žhne 1,5 hodiny. Výsledkem je potom polévková lžíce popela. Je ale nutno dodržet postup.

Co s popelem?

Naše brikety neobsahují žádné pojivo. Popel můžete použít na zahradě jako skvělé hnojivo.

Mohu použít brikety do krbových kamen?

Ano, to je ideální. Čistý provoz, téměř bez kouře, popel 1x týdně. Zákazníci stopí 1-1,5kg bukových briket za hodinu.

Jak brikety skladovat?

Brikety jsou zabaleny v igelitu proti vlhkosti. Přesto je dobré brikety skladovat na suchém místě. Nyní budete potřebovat na uskladnění jen minimální prostor.

Proč tak výrazně stoupla poptávka po dřevěných briketách?

Je to tím, že ceny plynu, elektřiny... výrazně rostou a nikdo neví, kde se zastaví. V této situaci je topení bukovými briketami ekonomicky zajímavé, nehledě ke komfortu topení a skladování.

Jaké jsou rozměry briket?

cca. 15x6,5x10 cm

 

 

Lisované bukové  (...)
Lisované bukové  (...)
Lisované bukové  (...)
Lisované bukové  (...)
Lisované bukové  (...)
Lisované bukové  (...)
Lisované bukové  (...)
Lisované bukové  (...)